Сім чудес Миколаївщини> Програма акції.

УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ОБЛАСНОЇ АКЦІЇ "СІМ ІСТОРИКО-АРХІТЕКТУРНИХ ЧУДЕС МИКОЛАЇВЩИНИ"

Мета акції

Привернути увагу громадськості до унікальних історико-архітектурних об’єктів Миколаївської області, які можуть стати успішною візитівкою нашого краю, та сприяти їх збереженню, відновленню та реконструкції.

Основні заходи та терміни їх проведення

 • Акція пройде у декілька етапів: до 31 грудня 2009 року оргкомітет прийматиме пропозиції щодо кандидатів на участь у конкурсі та організує прес-тури у різні райони області для ознайомлення з номінантами;
 • 15 січня буде оголошено 35 претендентів на звання "7 історико-архітектурних чудес Миколаївщини"; з 15 січня по 1 квітня 2010 року триватиме Інтернет - голосування та паралельне опитування експертів за результатами яких і буде визначено лауреатів та дипломантів у Сіми номінаціях;
 • переможці акції будуть оголошені та представлені 18 квітня 2010 року - у Міжнародний День пам’яток та визначних місць.
 • Сім фіналістів-лауреатів буде нагороджено дипломом, спеціальною відзнакою оргкомітету та грошовою премією, яка може бути використана на збереження, відновлення, реконструкцію та рекламну кампанію об'єкту. Пам’ятки які отримали друге та трете місця (дипломанти першого та другого ступенів) у номінаціях будуть відзначені грамотою та відзнакою оргкомітету. За підсумками акції буде видано туристичний довідник, підготовлено статті, теле - та радіопрограми, у яких буде розміщена інформація про всі об’єкти – переможці акції.

Вимоги до подання заявок та відбору об'єктів

На звання "7 історико-архітектурних чудес Миколаївщини" можуть претендувати історико-архітектурні об’єкти які знаходяться у містах, містечках та селищах нашого регіону. Пропонуються наступні номінації:

 1. Історико-археологічні пам’ятки;
 2. Культові споруди та некрополі;
 3. Воєнна фортифікація;
 4. Промислові об’єкти;
 5. Об’єкти культурного призначення;
 6. Адміністративні та житлові будівлі;
 7. Майдани, парки та сквери.

Такі об’єкти повинні мати виняткову історичну, культурно-просвітницьку, оздоровчу, наукову, та естетичну цінність, що робить їх особливими серед інших об’єктів краю.

Пропозиції до попереднього переліку номінантів можуть надавати як громадяни, так і організації, підприємства та установи. Заявки на участь у конкурсі приймаються до 10 грудня 2009 року. Вони повинні вміщувати коротку інформацію про цінність запропонованого історико-архітектурного об’єкту, кілька фотографій та своє бачення, чому він заслуговує на статус "дива".

Оргкомітет залишає за собою право відбору 35 претендентів на перемогу.

Визначення переможців

Переможці акції будуть визначені за результатами Інтернет - голосування та паралельного опитування експертів. Перше місце в кожному із опитувань оцінюється в 21 бал, останнє - в 1 бал відповідно. Сумуючи показники голосувань, оргкомітет визначить сімку лауреатів та 14 дипломантів. У кожній номінації буде визначені об’єкти переможці: 1 місце – лауреат; 2 місце – дипломант першого ступеню; 3 місце – дипломант другого ступеню.

Серед лауреатів в номінаціях розігрується ГРАН-ПРИ. Переможець визначається за кількістю набраних балів серед усіх учасників (об’єктів) проекту.

Ініціатор акції Обласна акція проводиться в рамках Загальнонаціональної акції "7 історико-архітектурних чудес України" за ініціативою народного депутата України, голови Миколаївської обласної Ради Блоку Юлії Тимошенко Романа Омеляновича Забзалюка.

Партнери

Науковий супровід заходу здійснюватиме Науково-дослідний центр «Лукомор’є» Охоронної археологічної служби України Інституту археології НАН України, Інститут історії та права Миколаївського державного університету імені В.О.Сухомлинського.